„Góry sprzyjają pokorze, czyli prawdzie o sobie samym. Uczą jej między innymi przez to, że człowiek zmęczony wspinaniem nie ma ani sił ani chęci by udawać, by ukrywać swoją prawdziwą twarz”
~ks. Roman Rogowski

Przewodnik sudecki

Zmęczeni zgiełkiem dużego miasta chcielibyście Państwo udać się w góry i poczuć bliskość natury. Polecamy nasze wycieczki w Sudety. Na życzenie Państwa dostosujemy program do grupy, przygotujemy ofertę spersonalizowaną mając na uwadze Państwa możliwości i specyfikę grupy. A Dolny Śląsk ma wiele do zaoferowania. Sudety swoją różnorodnością zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę. Oferta jest bardzo bogata.

Sudety – łańcuch górski o długości ponad 300 km rozpościerający się na południu Polski. W obrębie Sudetów znajdują się dwa parki narodowe i 7 parków krajobrazowych. Jeśli jesteście miłośnikami gór, zapraszamy Was na nasze wycieczki w Sudety. W ich zachodniej części wejdziecie na najwyższy szczyt – Śnieżkę o wysokości 1603 m n.p.m. Jednak to nie jedyna tutejsza atrakcja. Możecie odwiedzić Karpacz, Szklarską Porębę czy Jelenią Górę. Czeka tu mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

Sudety Środkowe, w skład których wchodzi Ziemia Kłodzka, charakteryzują się mnóstwem ciekawych form geologicznych. Odwiedźcie koniecznie Szczeliniec, czy Błędne Skały, a już zawsze będziecie chcieli tu wracać. Nie lubicie tłumów, wolicie ciszę i spokój, udajcie się w Sudety Wschodnie. Polecamy Wam szczególnie Góry Bialskie nazywane Sudeckimi Bieszczadami.

Na Waszą prośbę przygotujemy spersonalizowany program, dostosowany do Waszej grupy. Postaramy się, żeby każdy z uczestników znalazł coś dla siebie i po wycieczce był zadowolony.

Góry oferują coś więcej niż tylko piesze wędrówki. Atrakcje dla siebie znajdą tutaj:

Wędrowcy

Zachwycą się gęstą siecią szlaków turystycznych, tym którzy preferują wyższe góry polecamy Karkonosze, osoby, które szukają spokoju zachwycą się naszymi Sudeckim Bieszczadami – Górami Bialskimi.

Miłośnicy przyrody i geologii

W Sudetach spotkać można rzadkie, występujące tylko tutaj i będące pod ochroną rośliny. Geologicznie te góry są bardzo różnorodne, można znaleźć tu przeróżne formy geologiczne lub wybrać się na wycieczkę na poszukiwanie kamieni szlachetnych.

Miłośnicy architektury

Stare drewniane kościoły, chaty sudecki, perły baroku i XIX, XX- wieczne budynki reprezentujące architekturę uzdrowiskową. To wszystko znajdziecie w Sudetach.

Miłośnicy kultury i sztuki

Godne polecenia są szczególnie odbywające się cyklicznie imprezy. Dużym zainteresowaniem cieszy się Kudowski Festiwal Moniuszkowski, Festiwal Chopinowski w Dusznikach czy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze.

Rowerzyści

Tutaj polecamy szlaki w Górach Izerskich o różnym stopniu trudności, wysiłek rekompensują tu widoki, które zapierają dech w piersiach.

Miłośnicy historii

Tej grupie polecamy odwiedzić Twierdzę Kłodzko i Twierdzę Srebrnogórską. Dolny Śląsk to również liczne podziemne trasy turystyczne, gdzie można usłyszeć moc niesamowitych i mrocznych ciekawostek dotyczących historii regionu.

Spotkajmy się w Sudetach i na Dolnym Śląsku!